Szukasz pomysłu na niezapomnianą rozrywkę? Wypróbuj escape room!

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Skok ze spadochronem, jazda bolidem na torze czy też bungee? Jeżeli szukasz takiej rozrywki, która poruszy twoje szare komórki, wybierz dla siebie escape room – na pewno zapamiętasz ją na długi czas!

 

Escape room, inaczej pokój zagadek to pokój, z którego trzeba uciec – świetna zabawa, która wzięła swoje początki w erze gier komputerowych lat osiemdziesiątych. Na komputerze trzeba było uciec z zamkniętego pokoju, rozwiązując różnego rodzaju zagadki. Teraz z takich pokojów można korzystać również na żywo, a rozrywki jest wtedy jeszcze więcej, ponieważ wszystko dzieje się naprawdę.

 

Gry typu escape room przeznaczone są przede wszystkim dla grupy znajomych – można grać w nie już od dwóch osób, ale w niektórych może być to również więcej uczestników. Dlaczego? Ponieważ wiele zagadek polega na działaniu zespołowym, na przykład dwie osoby jednocześnie muszą przycisnąć dany przycisk. Zagadki w grach escape room są naprawdę zróżnicowane, ale zwykle nie są wyjątkowo trudne, chociaż wszystko zależy już od danej oferty – niektóre centra organizujące takie zabawy oddają do dyspozycji kilka pokojów o zróżnicowanym poziomie trudności. Aby uciec, trzeba zbierać ślady, rozwiązywać zagadki, łączyć ze sobą fakty, a to wszystko dodatkowo w ograniczonym czasie, dlatego też trzeba będzie zmieścić się w kwadransie czy też w godzinie.

 

Również wtedy, gdy szukasz ciekawego pomysłu na prezent, podarowanie komuś vouchera na grę Escape the Room, na przykład w mieście Warszawa, jest świetnym pomysłem. Oczywiście, pokoje działają także w innych miejscowościach – adresy można znaleźć już teraz przez internet i od razu zarezerwować termin, który będzie dla ciebie najbardziej dogodny. Gdy chcesz kupić voucher, wtedy często to osoba obdarowana może sama wybrać odpowiedni dzień i godzinę.

 

Zatem jeżeli szukasz świetnego pomysłu na rozrywkę, w takim przypadku gra typu escape room to naprawdę świetna propozycja. Ile trzeba będzie zapłacić za grę? Zwykle to cena od około 150 do 200 złotych zależnie od pokoju, ale gdy w grze bierze udział więcej osób, wtedy cena za jednego uczestnika jest już bardziej atrakcyjna.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy