Kiedy opłaca się wybrać druk offsetowy?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


Pod względem kosztów druk offsetowy należy do najbardziej ekonomicznych, niemniej jednak nie zawsze zdecydowanie się na tego rodzaju technikę poligraficzną jest opłacalne. Kiedy jest on stosowany najczęściej?

Druk offsetowy, który zaliczany jest do druku płaskiego, wymaga wykorzystania specjalnych maszyn offsetowych. Działają inaczej niż nowoczesne maszyny cyfrowe, które drukują od razu z pliku. W tym przypadku konieczne jest wcześniejsze przygotowanie kliszy, następnie naświetlenie matrycy, przygotowanie blach do każdego z kolorów oddzielnie, następnie dobranie odpowiednich farb i przygotowanie maszyny. W trakcie drukowania obraz przenoszony jest z formy drukarskiej na podłoże, czyli na papier czy karton, do czego wykorzystuje się specjalny cylinder obciągnięty gumą.

 

Technika druku offsetowego ze względu na skomplikowany, czasochłonny oraz kosztowny proces przygotowawczy całego druku jest wobec tego rekomendowana przede wszystkim w przypadku większych nakładów. W taki sposób odbywa się miedzy innymi druk broszur, ulotek, książek i innych publikacji wysokonakładowych. Warto również wskazać, że druk offsetowy jest stosowany przy większych wydrukach niż format A3, ale niebędących wydrukami wielkoformatowymi. Ponadto w druku offsetowym można zastosować dodatkowe kolory, na przykład złoty czy srebrny oprócz standardowych kolorów zaliczanych do palety CMYK.

 

Opłacalność druków offsetowych jest zależna od formatu oraz liczby kopii, ale zwykle już wtedy, gdy chodzi o wykonanie kilkuset wydruków, jest to opłacalne rozwiązanie. Najlepiej skontaktować się w tym celu z pracownikiem drukarnia offsetowa Warszawa, który będzie mógł wskazać, jaka technologia wydruku – offsetowa czy cyfrowa – będzie najbardziej opłacalna.

 

Jeżeli potrzebna jest drukarnia offsetowa, w takim razie Warszawa jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z tego rodzaju usług bez problemu. Wiele drukarni oferuje również swoje usługi przez internet – wystarczy tylko wypełnić formularz, przesłać materiały, opłacić zamówienie, a wydruki w umówionym czasie zostaną dostarczone przez kuriera.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy