Kiedy należy iść do chirurga stomatologicznego?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


Do dentystów nie chodzimy zbyt często – dla wielu z nas wizyta jest czymś bardzo stresującym, dlatego udajemy się do nich w ostateczności. To dość często popełniany błąd, który może skutkować w jeszcze większych problemach, na przykład w konieczności wizyty u chirurga stomatologicznego, chociaż ten specjalista zalecany jest często także u pacjentów dbających o swoje zęby prawidłowo. Jaki jest wobec tego zakres chirurgii stomatologicznej?

Chirurg stomatologiczny jest specjalistą, który zajmuje się leczeniem operacyjnym w obrębie jamy ustnej oraz przyległych do niej okolic. Często operacje prowadzone przez chirurga stomatologicznego wymagają również wsparcia chirurga szczękowo-twarzowego oraz laryngologa.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatologiczny:

 

Zabiegi chirurgii stomatologicznej odbywają się zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i również te bardziej złożone mogą wymagać znieczulenia ogólnego pacjenta, na przykład przy operacjach szczęki, które są bardziej złożone i czasochłonne. Sprawdź ortodonta Warszawa Śródmieście

 

Gdzie do chirurga stomatologicznego?

Jeżeli musisz skorzystać z pomocy specjalisty tego rodzaju, w takim przypadku każda dobra klinika stomatologiczna będzie mogła zaoferować ci pomoc w tym właśnie zakresie. Jeżeli wobec tego potrzebny jest fachowy dentysta posiadający doświadczenie w chirurgii stomatologicznej, nie będzie problemu z jego znalezieniem. Warszawa, Żoliborz, Ochota – adresy możesz znaleźć od razu. W podjęciu decyzji mogą pomóc ci również specjalne portale internetowe publikujące opinie o lekarzach i stomatologach.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy